SHENDETI

bg
11 simptoma të cilat tregojnë që gjëndrat tiroide nuk punojnë si duhet dhe që ngadalë dhe sigurt rrezikojnë shëndetin

11 simptoma të cilat tregojnë që gjëndrat tiroide nuk punojnë si duhet dhe që ngadalë dhe...

Jeni të irrituar, shtoni peshë dhe nuk mund të përqendroheni? Të gjitha këto do...

bg
Rrahje jo normale zemre dhe probleme me frymëmarrjen?

Rrahje jo normale zemre dhe probleme me frymëmarrjen?

Çfarë duhet të dini për sëmundjen kongjenitale të zemrës të varur nga duktali? Sëmundjet...

bg
Si ndikon përdorimi i Ozempic në shtatzëni?

Si ndikon përdorimi i Ozempic në shtatzëni?

Ozempic e ka çorientuar paksa çështjen e dobësimit me premtimin se mund të ndihmojë...

bg
Çfarë e shkakton sëmundjen e refluksit gastroezofageal?

Çfarë e shkakton sëmundjen e refluksit gastroezofageal?

Sëmundja e refluksit gastroezofageal (GERD) është një gjendje e zakonshme në të...

bg
Cilat janë llojet e lupusit?

Cilat janë llojet e lupusit?

Lupusi është një gjendje kronike autoimune në të cilën sistemi juaj imunitar sulmon...

bg
Hidradeniti suppurativa/ Nga çfarë shkaktohet?

Hidradeniti suppurativa/ Nga çfarë shkaktohet?

Hidradeniti suppurativa HS është një gjendje kronike dhe inflamatore e lëkurës e...

bg
Rrahje jo normale zemre dhe probleme me frymëmarrjen? Kujdes!

Rrahje jo normale zemre dhe probleme me frymëmarrjen? Kujdes!

Çfarë duhet të dini për sëmundjen kongjenitale të zemrës të varur nga duktali? Sëmundjet...

bg
Ekspertët këshillojnë dietën që duhet të ndiqni pas Ramazanit!

Ekspertët këshillojnë dietën që duhet të ndiqni pas Ramazanit!

Agjërimi gjatë muajit të Ramazanit mund të sjellë shumë përfitime në aspektin e...

bg
Alergjia në qumësht më e zakonshmja tek fëmijët

Alergjia në qumësht më e zakonshmja tek fëmijët

Një studim i fundit zbulon se alergjia e qumështit prek mbi gjysmën e 1 vjeçarëve...

bg
Një hartë e re e krenarisë mesatare mashkullore ka dalë! Ne askund nuk jemi

Një hartë e re e krenarisë mesatare mashkullore ka dalë! Ne askund nuk jemi

Ja kush është në vend të parë Për të zbuluar se cilat vende kanë organet gjenitale...

bg
Ilaçi për humbjen e peshës mund të rrisë ndjeshëm ovulimin: Mjekët shpjegojnë shtatzënitë e papritura

Ilaçi për humbjen e peshës mund të rrisë ndjeshëm ovulimin: Mjekët shpjegojnë shtatzënitë...

Ozempic e ka çorientuar paksa çështjen e dobësimit me premtimin se mund të ndihmojë...

bg
A i parandalon vaksina e herpesit plagët që shkakton i ftohti?

A i parandalon vaksina e herpesit plagët që shkakton i ftohti?

Herpes zoster është një skuqje e dhimbshme që zakonisht zhvillohet në njërën anë...

bg
Fëmija juaj ka alergji? Ja si të flisni me ta

Fëmija juaj ka alergji? Ja si të flisni me ta

Një alergji ushqimore ndodh kur sistemi imunitar reagon ndaj një ushqimi në të njëjtën...

bg
Pse kapsllëku duhet trajtuar patjetër?

Pse kapsllëku duhet trajtuar patjetër?

Kapsllëku është një çështje e zakonshme e tretjes që prek miliona njerëz në mbarë...

bg
A ka një lidhje mes orizit dhe jetëgjatësisë?

A ka një lidhje mes orizit dhe jetëgjatësisë?

Orizi renditet mes drithrave që i sjell shumë të mira shëndetit tonë. Mes shumë...

bg
Çfarë është takikardia paroksizmale atriale?

Çfarë është takikardia paroksizmale atriale?

Takikardia paroksizmale atriale është një lloj aritmie, ose rrahje të parregullta...

bg
Thesari i shëndetit: Pija plot vitamina dhe minerale shëron lodhjen pranverore!

Thesari i shëndetit: Pija plot vitamina dhe minerale shëron lodhjen pranverore!

Të hapurit e shpeshtë të gojës, humbja e vullnetit, lodhja e shpejtë janë vetëm...

bg
Kungulleshka të Pjekura me Djathë – Të Lehta, Plot Vlera dhe Shije

Kungulleshka të Pjekura me Djathë – Të Lehta, Plot Vlera dhe Shije

Janë perimet më fantastike të stinës, të lehta, plot shije e të pasura me vlera...